אודות המכון

הצהרת משימה

המכון לננוטכנולוגיה וחומרים מתקדמים באוניברסיטת בר אילן (BINA) מחויב לקדם את תחום הננוטכנולוגיה באמצעות מחקר חדשני, הוראה ושיתופי פעולה. המשימה שלנו היא לקדם את הפיתוח האחראי והבר-קיימא של ננוטכנולוגיה על ידי ביצוע מחקר חדשני הנותן מענה לצרכים חברתיים דחופים, הכשרת הדור הבא של מובילי ננוטכנולוגיה וטיפוח שותפויות עם התעשייה ומוסדות אקדמיים אחרים.

המטרות שלנו הן:

1. לקדם מחקר פורץ דרך בתחומי הננוטכנולוגיה המתמודד עם אתגרים קריטיים העומדים בפני החברה, כגון אנרגיה, שירותי בריאות וקיימות סביבתית.

2. להכשיר ולחנך את הדור הבא של מובילי הננוטכנולוגיה על ידי מתן תוכניות אקדמיות ייחודיות, הזדמנויות למידה חווייתיות וחונכות.

3. לטפח שיתופי פעולה ושותפויות בין-תחומיות עם תעשייה, ממשלה ומוסדות אקדמיים אחרים על מנת לקדם תרגום של תגליות מחקר ליישומים מעשיים המועילים לחברה.

4. לקדם פיתוח אחראי ובר-קיימא של ננוטכנולוגיה על ידי שיתוף פעולה עם בעלי עניין, העלאת המודעות ליתרונות והסיכונים הפוטנציאליים של ננוטכנולוגיה, ותמיכה במדיניות המקדמת שימוש בטוח ואתי בננוטכנולוגיה.

אנו מחויבים למצוינות, יושרה וחדשנות בכל מה שאנו עושים, ולהביא תרומה משמעותית לקידום המדע ולשיפור החברה באמצעות כוחה הטרנספורמטיבי של הננוטכנולוגיה.

המכון לננוטכנולוגיה וחומרים מתקדמים באוניברסיטת בר אילן (BINA) הוא קהילה מדעית שוקקת, וגדלה. ב-BINA המצאת הרעיונות, המושגים, החומרים, התהליכים והטכנולוגיות החדשות מיושמות בחדשנות של פיתוחי גישות, טכנולוגיות ויישומיות החדשים. ב-BINA שילוב של תחומי ידע ומומחיות הוא חלק מהדנ"א שלנו. ל-BINA צוות מחקר ידע הכולל מספר רב של אנשי סגל צעירים שגויסו מחו"ל, כדי לחנך את הדור הבא של מדעני הננו בישראל, תוך שיתוף פעולה עם מומחים מהאקדמיה והתעשייה, העוסקים בפיתוח גישות מבוססות ננוטכנולוגיה לתחומי האנרגיה, המגנטיות, האופטיקה, הפוטוניקה, ננו חומרים, ננו רובוטיקה, הקלינטק, bioconvergence והביורפואה.

BINA נוסד ב-2007 ושוכן בבניין הטריפלקס לננוטכנולוגיה ע"ש לזלי וסוזן גונדה. בבניין 71 מעבדות מהמתקדמות בעולם וכמו כן, מערך שרות מדעי חדשני ביותר, הזמין לכלל הקהילה המדעית, ומשמש למגוון מדידות: מיקרוסקופיה חלקיקים טעונים (CPM), ננו-פבריקציה, פני שטח, פלורסנציה ומגנטיות.

פרסומים מדעיים למכביר, פטנטים וחברות סטארטפ שהוקמו על בסיס פריצות דרך מדעיות, הופכים את BINA למבוקש ביותר כשותף למחקר ופיתוח. בנוסף לשיתופי הפעולה האקדמיים עם מוסדות מחקר מהיוקרתיים בעולם, BINA שותף עם כמה מהחברות הרב-לאומיות המובילות.

בתחום החינוך, מציע המכון תוכניות השכלה הכוללות מסלול לדוקטורט (PhD), לתואר שני (MSc) ואף תלמידי תיכון בתחום המדעים.

בוגרי BINA  ממשיכים לתפקידי פוסט-דוקטורט במוסדות אקדמיים יוקרתיים בחו"ל ומוצאים את מקומם בתפקידי מפתח בתעשיות מבוססות מדע בישראל.